Czy jeżeli kupię skakankę i będę na niej skakał przynajmniej 30min dziennie to schudnę?

Witam, mam problem z tłuszczem na brzuchu jest taka oponka tzw. Nie stosuje diety, ale staram się zdrowo odżywiać. Codziennie staram się ćwiczyć hantlami, ale tłuszczu tym nie spale. Moje pytanie brzmi czy jeżeli kupię skakankę i będę na niej skakał przynajmniej 30min dziennie to schudnę?

żeby schudnąć konieczne jest zastosowanie ujemnego bilansu energetycznego, czyli spalanie większej ilości kalorii niż się przyjmuje. Samo włączenie skakanki bez żadnych zmian w jadłospisie przyniesie niewielkie rezultaty.

Najlepsze efekty daje połączenie ćwiczeń aerobowych i siłowych. Trzeba ćwiczyć wszystkie partie ciała, nie tylko brzuch aby efekt był zadowalający. Dodatkowo warto włączyć odpowiednia kaloryczność diety i tak skomponowany plan daje fajne, w miarę szybkie i zdrowe rezultaty.

Witam!
Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem, ćwiczenia z użyciem skakanki).
Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska