Bóle kręgosłupa i ciężka praca fizyczna a wynik MR
Wynik MR spłaszczenie i zmiany degeneracyjne krążka m/k Th11-12, Th12/11. Na poziomach L3/4 i L4/5 widoczne są dyskretne , modelujące worek oponowy uwypuklenia krążków m/k typ bulging. Prawostronna niewielka protruzja krążka m/k na poziomie LS/S1 zwęza otwór m/k i odcinkowo przylega do nerwu LS. Co oznacza opis badania ? Pracuję cięzko fizycznie. Mam bóle kręgosłupa.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie kręgosłupa, które mogą być przyczyną dolegliwości. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.