Ból macicy: co mi dolega?

Witam! Mam 17 lat. Mój problem wygląda następująco: około miesiąca temu straciłam dziewictwo z moim mężczyzną (również l. 17). Zrobiliśmy to wieczorem, natomiast rano dostałam lekkich bólów macicy. Nie wiem, czy to ważne, ale ze względu na duże rozmiary członka i źle dobraną pozycję, zdarzyło się, że kilka razy uderzył penisem w ściankę macicy. Ból macicy utrzymywał się około tygodnia. Było to pięć dni przed miesiączką, więc wmówiłam sobie, że jak zazwyczaj, kolejny raz są to bóle poprzedzające. Ból macicy był słaby, później dostałam miesiączkę. Kiedy się skończyła, co jakiś czas miewałam takie bóle macicy i jajników, lecz były słabe. Pojawiały się jednak coraz częściej. Dwa tygodnie temu minęła następna miesiączka, ale częstotliwość występowania oraz siła bólów macicy nasiliła się. Od tygodnia miewam je codziennie przez praktycznie cały czas. Towarzyszą temu białe upławy. Bóle macicy i jajników - takie jak przy miesiączce, ale słabsze. Dzisiaj pojawiła się także boląca biaława krosta o czerwonej obwódce i średnicy około 4 mm u szczytu warg sromowych mniejszych, boląca przy dotykaniu jej. Miewałam takie wcześniej, kiedy jeszcze byłam dziewicą, nie więcej niż 3 razy. Dziś jednak spostrzegłam także, że skóra wokół warg sromowych mniejszych w wyższej części jest pokryta wieloma malutkimi (2mm) białawymi krostkami. Nie wiem od jak dawna ta skóra tak wygląda, gdyż wcześniej nigdy się jej nie przyglądałam. Chciałam też zaznaczyć, że od trzech miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Y*****. Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem, czy to coś poważnego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości bólowe są dość nieswoiste, być może są związane z podrażnieniem aparatu wieszadłowego macicy podczas stosunku, trudno określić to bez badania ginekologicznego.
Pozostałe dolegliwości i zmiany mogą sugerować stan zapalny narządów rodnych, być może związany z chorobą przenoszoną drogą płciową.
Aby określić dokładną przyczynę wszystkich dolegliwości wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych, np. USG dopochwowego.
Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję zgłosić się do ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl