Bóle mięśni brzucha po upadku na plecy

upadek na plecy z wysokosci 4m, w kasku (podczas wspinaczki) - boli mnie cale cialo, kark, troche stluczona stopa, troche glowa (dolna czesc, tyl). Najgorzej jednak bola miesnie brzucha oraz miesnie na zebrach - przy najmniejszym dotyku, tak, jakby byly cale obite, lub jakby byly straszne zakwasy po treningu, boli mostek, oraz miesnie ramion. NIe bylam i lekarza, bo nie ma ostrego bolu ani kregoslupa, ani zadnych boli wewnatrz, etc. Od czego wiec te bole miesni brzucha, jesli uadek byl na plecy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest wizyta na SORZE i wykonanie RTG klatki piersiowej oraz USG jamy brzusznej, celem oceny czynie doszło do złamania żeber i uszkodzenia narządów jamy brzusznej.