Bóle mięśni oraz pieczenie języka i klatki piersiowej a chlamydia

W wynikach badań WB wyszły mi dodatnie nastepujące parametry: Chlamydia trachomatis w klasie IGA (innych nie badałam), oraz Chlamydia pneumoniae w klasie IGG i IGA. Od dłuższego czasu źle się czuje.Głównie bolą mnie mięśnie, piecze język, oraz czasami odczuwam pieczenie w klatce piersiowej. RTG płuc-ok, RM głowy i szyi-ok, cała morfologia ok. Dodatkowo dodatnie ana 1:80 antygen docelowy nieznany. Czy chlamydia moze powodować moje dolegliwości?Jak wygląda leczenie chlamydii?Czy jest ono możliwe?

Aleksander Ropielewski

Objawy są mało charakterystyczne dla zakażenia chlamydią. Leczenie nie jest jednak ryzykowne bowiem stosuje się azytromycynę, dlatego warto przeprowadzić terapię.