Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle mięśni przy przeziębieniu

Tydzień temu byłam przeziębiona, nadal miewał silne ataki kaszlu nie wiem czy to może mieć związek z tym co teraz mi dolega. 3 dni temu zaczęły strasznie boleć mnie plecy w okolicy lędźwiowej, poruszam się w pozycji pochylonej ledwo szurając, każda próba zmiany pozycji powoduje nagły silny ból odczuwalny aż w brzuchu, dodatkowo zaczęły boleć mnie biodra. Co może być przyczyną takiego bólu w nocy spać nie mogę a rano zwlec się z łóżka
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Co to jest hiperlipidemia?

Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.

Trzeba wykonać badania dodatkowe - usg jamy brzusznej, morfologię, CRP, OB, kreatyninę, mocz bad ogólne, posiew moczu z antybiogramem.To może być np. odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy