Bóle pleców promieniujące do lewej nogi

Witam. Mam 23 lata. Od dwóch lat odczuwam bóle pleców promieniujące do lewej nogi. Rezonans magnetyczny wykazał "przepuklinę jądra miażdżystego krążka L4/L5 uciskającą worek oponowy oraz korzenie nerwowe L5 w lewym zachyłku bocznym". Lekarz zalecił mi noszenie gorsetu ortopedycznego oraz rehabilitacje po której nie odczuwam żadnej poprawy. Gorset co prawda uśmierza ból, lecz czy są inne sposoby aby poradzić sobie z tą dolegliwością???

Witam

w przypadkach taki jak ten należy korzystać z rehabilitacji ale także stosować się do zaleceń terapeuty w codziennym funkcjonowaniu. Polecam poszukanie fizjoterapeuty pracującego metodą McKenzie , skierowaną typowo do dolegliwości jakie Pani opisuje.