Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle pleców w części środkowej

Bolą mnie plecy w części środkowej , słabość w rękach nawet przy noszeniu lekkiej torebki, i przy trzymaniu telefonu przy uchu, zmywaniu naczyń. Przy cofania samochodem przy typowym ruchu ciała tj. ułożeniu ręki na fotelu pasażera i skręcie w prawo by patrzeć do tyłu ból w plecach między łopatkami. Ponadto ostatnio cały czas ból wokół i pod prawą łopatką. Czy to problem z kręgosłupem czy mięśniami? Przy RTG barku wg opisu lordoza szyjna zniesiona. Innego badania nie robiłam.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy