Zniesiona lordoza szyjna i obniżenie przestrzeni międzykręgowych w badaniu RTG kręgosłupa

Od dłuższego czasu boli mnie kark, zwłaszcza przy ruchach głową. Czasami zdarza się ból tyłu głowy. Po wykonaniu badania RTG uzyskałam taki opis, ale nie wiem, jak poważne są to zmiany. Proszę o pomoc w odczytaniu wyniku. Zniesiona lordoza szyjna, z nieznacznym odwróceniem krzywizny kręgosłupa C i wytworzeniem niewielkiej kyfozy, której szczyt znajduje się na poziomie C5. Wysokość trzonów szyjnych prawidłowa. Dyskopatyczne obniżenie przestrzeni międzykręgowych C5-C6, C6-C7.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym w szyjnym odcinku kręgosłupa. W celu dokładnego określenia stopnia zaawansowania zmian konieczne będzie wykonanie rezonansu magnetycznego. Proszę udać się do specjalisty neurologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.