Bóle pleców w odcinku piersiowym i brak poprawy po leczeniu

Od 11 miesięcy leczę się z powodu bólu pleców w odcinku piersiowym. Zrobiłem wszystkie możliwe badania i byłem u kilku ortopedów, neurologów, neurochirurga i fizjoterapeutów i nadal nie ma żadnej poprawy. Nie pomogły nawet 2 blokady i 10 zabiegów akupunktury z zastrzykami rozluźniajacymi w te miejsca.Czy fakt że 2 lata temu miałem pęknięty mostek może powodować te bóle w plecach i jak temu zaradzić.

Tak, może być to wynikiem pękniętego mostka. Proszę spróbować ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. Reakcje bólowe z tego obszaru są bólami wegetatywnymi, efekty ćwiczeń następują najczęściej po dłuższym czasie. Sugeruję współpracę z dobrym fizjoterapeutą. Powinien pomóc prąd TENS wzdłuż żebra (musi być aplikowany powyżej 30-40 min).
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki