Bóle po lewej stronie brzucha podczas siedzenia

Witam, od jakiegoś czasu mam problem związany z bólem w okolicach brzucha z lewej strony tak jakby pod żebrami. Boli mnie, gdy prowadzę samochód, gdy siedzę przed komputerem. Wystarczy, że nie usiądę w pozycji prostej i ból się pojawia. Mam pracę fizyczną, dużo dźwigam, często bolą mnie plecy, może to jest związane z jakimś promieniowaniem ze strony kręgosłupa? Gdy odpoczynek jest dość duży, to wszystko jest w porządku, natomiast przy dużym wysiłku ból się pojawia w postaci kłucia. Proszę o radę, z czym to może być związane i co mam zrobić, do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam.

Z opisu dolegliwości jakie Pan przedstawił i sytuacji w jakich one się pojawiają wynika, że raczej problem tkwi w zakresie patologii kręgosłupa. W tej sprawie najlepiej byłoby skonsultować się z neurologiem. Prawdopodobnie będzie potrzebne wykonanie RTG odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a być może i TK kręgosłupa. O dalszym postępowaniu zadecyduje neurolog po bezpośrednim badaniu. Bóle zapewne mają podłoże neurologiczne.