Bóle po operacji przepukliny kresy białej umiejscowionej nad pępkiem
Witam jestem 17 dzień po operacji przepukliny kresy białej umiejscowionej nad pępkiem, na wizycie przy zdjęciu szwów lekarz stwierdził ze wszystko goi się bardzo dobrze. Od wczoraj jednak przy kasłaniu lub wydmuchiwaniu nosa czuje kłucie około 7cm po lewo na wysokości operowanego miejsca. Czy może to być tak szybki nawrót przepukliny, umiejscowiony teraz w innym miejscu? Czy powinienem udać się na usg?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Przeszczepy u dzieci
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - zwyle siatka, którą się wszczepia przy plastyce przepukliny kresy białej siega szerzej. Stawiałbym raczej na jakiś stan zapalny tej okolicy (co zdarza się jako odczyn na ciało obce), niż na poszerzenie przepukliny. Nie mniej jednak, proponuję wizytę u chirurga.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg