Uczucie kłucia w lewym boku po operacji przepukliny kresy białej
Witam jestem 17 dni po operacji przepukliny kresy białej nad pępkiem. Byłem już na wizycie kontrolnej i zdjęciu szwów leczenie przebiegało dobrze. Od dwóch dni przy kaszlu lub dmuchaniu nosa wyczuwam kłucie ok. 7cm po lewo od operowanego miejsca. Czy może to być nawrót przepukliny? Czy powinienem udać się na usg?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - zwyle siatka, którą się wszczepia przy plastyce przepukliny kresy białej siega szerzej. Stawiałbym raczej na jakiś stan zapalny tej okolicy (co zdarza się jako odczyn na ciało obce), niż na poszerzenie przepukliny. Nie mniej jednak, proponuję wizytę u chirurga.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg