Bóle po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową

Jestem kilka dni po usunieciu pecherzyka zolciowego metoda laparoskopowa. Wszystko przeszlo bez komplikacji. Ciagle jednak odczuwam bol w miejscu, gdzie byl pecherzyk. Sa to kolki, zazwyczaj nagle, spowodowane gwaltownym ruchem, albo napieciem brzucha podczas zmiany pozycji. Czy powinnam sie martwic? Nie chce siac paniki na izbie przyjec, a nigdy nie mialam operacji,wiec nie wiem czy taki bol jest normalny.. jesli tak, to jak dlugo beda sie utrzymywac? Prosze o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tego typu objawy utrzymują się konieczne jest aby zobaczył Panią lekarz. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Jeżeli jest to ostry ból, np. dodatkowo pojawiła się gorączka to proszę oczywiście udać się na izbę przyjęć. A jeżeli ból jest okresowo proszę jutro koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Proszę wyjaśnić te sprawy z operatorem!!! Ja nie znam zakresu,przebiegu ani efektu operacji - nie mogę więc odpowiedzieć , zż