Bóle podczas pierwszych stosunków

Witam, miesiąc temu miałam swój pierwszy raz, bolało bardzo i było trochę krwi, musieliśmy przerwać. Tydz. później znów próbowaliśmy, bolało mniej i tylko na początku, potem już nie. Pojawiła się też krew. Po ok miesiącu spróbowaliśmy jeszcze raz i znów na początku trochę bolało, krwi już nie było.Czemu tak się dzieje, że boli? Stres? Przed pierwszym razem miałam usg przez powłoki i badanie bez odbyt. Cytologia była bez wziernika, ze względu na duży ból, nawet przy mniejszym. Było ok..

Dzień dobry!

Kilka pierwszych stosunków w życiu to początki, które naturalnie mogą wiązać się z różnego rodzaju trudnościami - np. bolesnością. Przyczyn sytuacyjnych może być wiele - stres, niedostateczne podniecenie, niedostateczne nawilżenie pochwy, zbyt krótki lub zbyt długi stosunek, niedostatecznie komfortowe warunki współżycia (np. współlokatorzy za ścianą, niewiele czasu dla siebie, hałasy) itp.

Wspomina Pani jednak o podobnej bolesności także podczas badań ginekologicznych. Z tego powodu polecam konsultację z ginekologiem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem. Konieczna jest dłuższa rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!