Niewielki ból podczas stosunku oraz wysypka na członku partnera

Witam, Podczas stosunku z moim partnerem odczuwam niewielki bol,trudny do opisania oraz dyskomfort .Pojawil sie on kilka dni temu,nie jest to pierwszy raz.Moj partner ma problem z wejsciem do pochwy,a ja w tym czasie odczuwam najwiekszy bol.Podczas pelnej penetracji,bol w miare ustaje.pojawila sie rowniez lekka wysypka na czlonku partnera. Miesiac temu mialam zakazenie pecherza Nie uzywamy prezerwatyw,biore tabletki koncepcyjne. Czy dlugotrwale zatwardzenie moze powodowac dyskomfort?

Dzień dobry!

Długotrwałe zatwardzenie może powodować ogólny dyskomfort. Dodatkowo wysypka na członku partnera również ma swoje przyczyny i powinien ocenić je lekarz. Podczas stosunków bez prezerwatywy istnieje ryzyko, że będzie Państwo wzajemnie zarażać się, stąd nawet okresowa abstynencja czy usunięcie objawów (np. bolesności, swędzenia, wysypki) u jednej tylko ze stron, nie doprowadzi do ostatecznego wyleczenia infekcji - wciąż będzie ona (czasami bezobjawowo) krążyć między Wami. Dodatkowo najczęstszą przyczyną bólu u początku współżycia jest niedostateczne podniecenie, niedostateczne nawilżenie i otwarcie pochwy.

Pozdrawiam!