Ból podczas stosunku u 21-latki

Witam. Z partnerem współżyjemy już jakiś czas... jednak dopiero od niedawna pojawił się ból podczas stosunku ( najbardziej boli przy wejsciu, pózniej tez nie ma sielanki). Nie tylko ja ale i partner zauważylismy, że pochwa jakby ulegla zmiejszeniu.. członek nie wchodzi już bez problemu jak dotychczas. Kilka razy w ostatnim czasie praktykowalismy stosunek przerywany. Zanim udam się do lekarza, chcialabym zaczerpnąc porady tutaj. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem jest właśnie wizyta u lekarza ginekologa i wykonanie podstawowych badań - wykluczenie infekcji, które często są powodem bolesności stosunków, ocena wyglądu i budowy pochwy, analiza ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, stosowanej antykoncepcji itp. Drugim krokiem byłoby zastanowienie się, jak wygląda samo Państwa współżycie, czy jest satysfakcjonujące, czy wystarczające jest podniecenie podczas zbliżenia itp.

Pozdrawiam!

A powinna być sielanka... Proponuję nie tracić czasu na internet, tylko udać się do swojego lekarza ginekologa. Pozdrawiam. JW, Poznań.