Ból podczas próby współżycia i brak przyjemności

Mam 21 lat, nie jestem dziewicą, współżyję od koło 3 lat, ale dość rzadko, zdarzają się 1-2miesięczne przerwy, od początku z tym samym partnerem. Podczas próby wejścia we mnie, czuję ból, ucisk, napieranie, chyba zawsze po idę siusiu. Po kilku próbach udaje się wejść bez bólu, jednak nigdy nie odczuwam żadnej przyjemności, czekam tylko, aż partner się zaspokoi. Dodam, że partnerowi nie schodzi skórka z penisa, nawet podczas 'spoczynku'. Proszę, pomóżcie, chcemy razem czerpać radość z seksu!

Dzień dobry!

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnych odczuć przy wprowadzaniu członka do pochwy jest niedostateczne podniecenie kobiety, niedostateczna gotowość do współżycia. Czy seks jest dla Pani atrakcyjny, taki, jaki chciałaby Pani, żeby był? Czy czuje się Pani odpowiednio przygotowana do zbliżenia - spokojna, zrelaksowana, podniecona, wilgotna? Czy zdarzają się w ciągu ostatnich 3 lat zbliżenia całkowicie udane, bezbolesne? Czy rozmawiają Państwo o Pani odczuciach i próbujecie zmian? Czy osiąga Pani satysfakcję w inny sposób, np. podczas masturbacji, pieszczot przed/ po stosunku? Zawsze warto jednak również skonsultować się z lekarzem ginekologiem, czy bolesność nie wynika z np. infekcji, nadżerki, stosowanej antykoncepcji itp. Partner powinien zgłosić się do urologa, aby zdecydować o leczeniu stulejki (najczęściej zabiegowym).

Pozdrawiam!