Brak przyjemności podczas seksu u 21-latki

Witam, Mam 21 lat. Współżyję od 10 miesięcy, jednak nie mam z tego żadnej przyjemności, a wręcz przeciwnie jest to nawet w pewnym stopniu nieprzyjemne szczególnie w niektórych pozycjach. Nawilżenie w pochwie jest w porządku, był stosowany nawet żel nawilżający. Nawet przy dużym podnieceniu nie potrafię osiągnąć orgazmu, jedynie przez łechtaczkę. Przy badaniu wziernikiem było w porządku. Jakie mogą być opcje braku przyjemności? Jak sobie można z tym poradzić i czy da się to jakoś zmienić?

Dzień dobry.

Niestety, do osiągnięcia satysfakcji ze współżycia nie zawsze wystarczy jedynie właściwie nawilżenie pochwy i odpowiednia pozycja. Istotne są również (o ile nie ważniejsze) takie komponenty, jak np.: bliskość relacji z partnerem, poczucie wzajemnej akceptacji w związku czy też psychiczna gotowość do podjęcia współżycia.
Biologiczna dojrzałość nie jest więc jedynym wyznacznikiem udanego seksu. Sugerowałbym konsultację z seksuologiem bądź psychologiem, z którym mogłaby Pani poszukać głębszych przyczyn Pani frustracji.

Pozdrawiam.