Ból pochwy podczas stosunku - co robić?

Witam, Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Podczas stosunku z moim mężczyzną za każdym razem boli mnie pochwa. Kiedyś tak nie było i seks sprawiał mi przyjemność. Zaznaczam, że miałam i w dalszym ciągu mam tylko 1 partnera seksualnego. Nie wiem co mam zrobić, czy iść na jakieś badania? Staje się to dla mnie uciążliwe gdy za każdym razem mój facet musi przestawać, bo mnie boli. Nie wiem co jest tego przyczyną. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Oczywiście powinnaś się zgłosić na badania do ginekologa. Być może przyczyną bólu jest jakaś infekcja.
Jeżeli jednak wyniki badań ginekologicznych okażą się dobre, to spróbuj kupić sobie żel intymny. Można go dostać w każdej aptece. Przed stosunkiem nałóż sobie cienką warstwę w miejscach, w których odczuwasz ból. Być może ten dyskomfort jest spowodowany niedostatecznym zwilżeniem Twojej pochwy.
Jeżeli nie występowały te dolegliwości wcześniej, zastanów się co zmieniło się w Waszym pożyciu seksualnym w ostatnim czasie? Może należałoby wydłużyć grę wstępną? Na jakość współżycia duży wpływ ma ogólne współżycie partnerów. Jeżeli psują się relacje między partnerami, zwykle również ma to odzwierciedlenie w kwestii seksualnej.

serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk