Bóle sąsiadującego zęba po ekstrakcji

Witam. Mam 20 lat. Tydzien temu mialem usuwana górna 6 odziwo miał cztery korzenie nic mnie nie bolało pomimo dużej dziury. Po tygodniu braniu antybiotyku i zagojeniu rany lekarz pozwolil mi jesc normalmie pokarmy uwazajac na ta strone. Wczoraj podczas dotyku sąsiadującej 5 odczówam jej ból tak jakby minimalnie się ruszała. Czy to normalne ?

Witam, jeżeli ząb był usuwany z pełnego łuku to prawdopodobnie lekarz podczas ekstrakcji oparł się o ząb sąsiedni dźwignią lub kleszczami, stąd nieznaczna ruchomość. Gdyby dolegliwości przedłużały się proszę skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam

Niestety czasami tak może się zdarzyć. Jeśli stan obecny będzie się utrzymywał, najlepiej Pan zrobi udając się na kontrolę do lekarza przeprowadzającego zabieg.