Bóle stawów przy boreliozie

Witam, mój tata ma stwierdzoną boreliozę. W ciągu kilku dni zaatakowała mu stawy. Nie śpi nocami, wystąpił obrzęk nóg, nadgarstków. Póki co czeka na wizytę lekarską u reumatologa, bierze silne leki przeciwbólowe, które pozwalają mu wstać z łóżka. Prosimy o radę, co robić, do jakiego specjalisty się jak najszybciej udać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Witam! Właściwym specjalistą, który powinien obejrzeć Pana w pierwszej kolejności jest specjalista chorób zakaźnych. Do niego należy zgłosić się w trybie pilnym. Pozdrawiam