Bóle sutków przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Od dwóch miesięcy nie biorę tabletek anty. Wcześniej brałam je ok 4 lata. Po przerwaniu kuracji dostałam okresu. Trwał 1,5 dnia i był znikomy. Od tamtej pory okresu brak. Ostatnio bardzo zaczęły boleć mnie sutki. Z partnerem wspolzyjemy normalnie. Czy bolące sutki mogą być objawem ciąży?

Aleksander Ropielewski

Może być to zarówno objaw ciąży jak i efekt zaburzeń równowagi hormonalnej po odstawieniu środków antykoncepcyjnych. Jeżeli objawy się utrzymają lub będą dla Pani niepokojące sugeruję kontakt z ginekologiem.