Kiedy pojawi się okres po odstawieniu tabletek?

Witam. Tabletki antykoncepcyjne biorę od ponad 3 lat. Robiłam już wcześniej miesięczną przerwę i okres dostałam 5 dni późnej. Teraz postanowiłam zrobić następną w listopadzie 2009 roku. Miałam ostatnie krwawienie z odstawenia dokładnie 29 listopada. Od tej pory brak okresu. Jakieś 3 tygodnie temu bolały mnie sutki, już nie bolą. Od kilku dni boli mnie podbrzusze, mam upławy, wszystkie te objawy są takie, jakbym miała dostać okres. Przynajmniej tak mi się wydaje. Niestety, okresu nie ma:( Po odstawieniu nie współżyłam, więc w ciąży nie jestem. Chciałabym wiedzieć, ile jeszcze czekać? Czy może iść już do lekarza? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej miesiączka może nastąpić z pewnym opóźnieniem i nie jest to powodem do niepokoju, zwłaszcza, jeśli nie było możliwości zajścia w ciążę. Jeśli upławy i bóle podbrzusza są dokuczliwe i może je Pani wiązać z infekcją dróg rodnych, to oczywiście warto udać się do lekarza. Jeśli jednak opisane dolegliwości nie są jakoś specjalnie niepokojące, nie musi Pani na razie iść do lekarza. Może to Pani uczynić, jeśli okres nie pojawi się w ciągu tygodnia, dwóch.

Pozdrawiam!