Odstawienie tabletek, 2 okresy w ciągu 2 tygodni. Czy to normalne?

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez ponad 3,5 roku. W końcu postanowiłam zrobić przerwę. Ostatnią tabletkę wzięłam 25 listopada, okres dostałam 30 listopada... Nie rozpoczynałam już kolejnego opakowania. Okres skończył mi się 4 grudnia. A tu nagle 8 grudnia rozpoczął mi się następny i wygląda na to, że dzisiaj, 11 grudnia, mi się skończy, bo już nie krwawie... Przynajmniej na razie... Od czasu, kiedy przestałam brać tabletki, stosowaliśmy prezerwatywę albo stosunek przerywany. Wiem, ze ta druga to żadna metoda, ale ciąży się nie boję... Jak na razie nie czuję się, jakbym była w ciąży, ale raczej martwi mnie ten drugi, tak szybki okres. Mieszkam za granicą i do lekarza dopiero idę 20 grudnia, gdy będę w Polsce... Czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych drugi okres nastąpić może nieco później niż zwykle... Raczej nie występuje zbyt wcześnie... Krwawienie, które u Pani wystąpiło, mogło być spowodowane jakimiś "zawirowaniami" hormonalnymi albo innymi przyczynami - np. nadżerką. Ostateczną diagnozę przedstawić będzie mógł ginekolog po zbadaniu Pani.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy