Brak okresu po odstawieniu tabletek, powiększona macica - co mam robić?

Witam! W grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Krwawienie z odstawienia miałam 10 grudnia. Potem czekałam na okres około 50 dni. Zwróciłam się do lekarza, który przepisał mi Luteinę 2 razy dziennie przez 5 dni. Po 3 dniach od odstawienia miałam drobne brązowe upławy - z pewnością nie nazwałabym tego okresem. Minęły 3 tygodnie od odstawienia luteiny a okresu nadal nie ma. Byłam z kolejną wizytą u ginekologa, który stwierdził, że mam lekko powiększoną macicę i dał mi skierowanie na USG, które z powodu braku miejsc mogę wykonać dopiero w marcu. W ciąży na pewno nie jestem robiłam 4 testy i jeden z krwi. Na okres też się nie zapowiada, więc skąd ta powiększona macica? Nie wiem co robić, czy czekać do tego USG czy iść z powrotem do lekarza. Proszę o radę!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Powinna Pani poczekać do badania usg. Na tej podstawie możliwe będzie określenie dokładnych rozmiarów narządu. Ponadto możliwe również będzie czy w narządzie rodnym są jakieś patologie. Na tym etapie trudno określić co może być przyczyną powiększenia macicy.

Pozdrawiam