Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w płucach, duszności, kaszel. Czy to może być astma?

Witam. Mam piętnaście lat. Dziś już 5 dzień czuję ucisk w klatce piersiowej, do tego sporadycznie miewam kaszel, podczas którego czuję pulsujący ból w gardle i niżej. Oprócz tego lekkie duszności, a chociażby chwilowe (kilkusekundowe) złapanie powietrza i nieoddychanie powoduje łaskotanie w gardle, po czym duszenie się. Jednak to tylko, co jakiś czas, natomiast ból w płucach trwa ciągle. Czy to mogą być objawy astmy? Czy powinienem się zwrócić się do lekarza?

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam!

Na podstawie podanych informacji trudno wypowiadać się na temat przyczyny dolegliwości. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu oraz badanie lekarskie. Doradzam zatem wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy