Mam duszności - czy to może być astma?

Witam. Od pewnego czasu miewam duszności. Potrafią wystąpić nawet gdy siedzę bez ruchu. Do tego suchy kaszel, jakby napady. Nigdy nie miałam takich problemów i boję się, bo ataki są ostre, nie mogę złapać tchu i nabrać dużo powietrza. Mam 18 l. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Objaw duszności może towarzyszyc bardzo wielu chorobom. Głównie występuje przy schorzeniach układu krążenia oraz układu oddechowego, w tym między innymi w astmie.

Aby ustalić dokładną przyczynę duszności należy się udać do lekarza rodzinnego, który po przebadaniu i zebraniu wywiadu podejmie decyzję co do leczenia lub dalszej diagnostyki.