Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam duszności - czy to może być astma?

Witam. Od pewnego czasu miewam duszności. Potrafią wystąpić nawet gdy siedzę bez ruchu. Do tego suchy kaszel, jakby napady. Nigdy nie miałam takich problemów i boję się, bo ataki są ostre, nie mogę złapać tchu i nabrać dużo powietrza. Mam 18 l. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Objaw duszności może towarzyszyc bardzo wielu chorobom. Głównie występuje przy schorzeniach układu krążenia oraz układu oddechowego, w tym między innymi w astmie.

Aby ustalić dokładną przyczynę duszności należy się udać do lekarza rodzinnego, który po przebadaniu i zebraniu wywiadu podejmie decyzję co do leczenia lub dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy