Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to za duszności?

Witam. Od pewnego czasu nękaja mnie dosyć gwałtowne ataki duszności. Kilka razy zdażyło mi się, że po kichnięciu przez mniej więcej półminuty nie mogłem złapać tchu. Byłem z tym u lekarza ogólnego, ale stwierdził, że nie spotkał się z takim przypadkiem. Duszności są bardzo nie przyjmene. Proszę o odpowiedź, czy może to być astma i czy przy astmie wystepują podobne objawy? Pozdrawiam. Robert

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Panie Robercie!

Duszność jest rzeczywiście charakterystycznym objawem astmy, jednak towarzyszyć może również innym zaburzeniom. Na podstawie przedstawionych informacji nie mogę wypowiedzieć się, czy w Pana przypadku można mówić o astmie. Chorobę można rozpoznać na podstawie typowego wywiadu, badania przedmiotowego oraz badań czynnościowych, m.in. spirometrii.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy