Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności i kłopoty z uprawianiem sportu

Jestem alergikiem, ale od jakiegoś czasu mam problemy co jakiś czas ze złapaniem oddechu. Pomaga mi wtedy oxis, ale tylko na jakąś dobę. Nigdy wcześniej nie mialem z czymś takim problemu. Uprawiałem sport, a teraz muszę to przerywać, gdyż po prostu czasem nie daję rady. Chciałbym wiedzieć, czy to na pewno astma, a czy jak tak, to czy z jakimiś lekami mogę czynnie uprawiać sport ?

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Szanowny Panie!

Zważywszy na alergię i opisane objawy, astmę należy brać pod uwagę. Jednak do jej rozpoznania niezbędny jest dokładny wywiad lekarski, badanie przedmiotowe oraz badania czynnościowe, m.in. spirometria. Konieczna jest więc wizyta u lekarza.

W przypadku potwierdzenia astmy prawidłowe jej leczenie zapewnia utrzymanie normalnej aktywności życiowej. Ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza pływanie, są wręcz polecane chorym. Powolna rozgrzewka lub marsz łagodzą późniejszą reakcję na bardziej energiczny wysiłek. W razie potrzeby, przed planowanym wysiłkiem zaleca się choremu przyjęcie leku zapobiegajacego skurczowi oskrzeli.

Proszę jednak pamiętać, że dużo zależy od rodzaju sportu, intensywności uprawiania oraz indywidualnego chorego. Po przeprowadzeniu diagnostyki i wykonaniu ewentualnych dodatkowych badań, lekarz będzie mógł się wypowiedzieć w Pana sprawie.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy