Świszczący kaszel i brak tchu a astma

Wiele jest stron w internecie dotyczących astmy, ale z nich jednoznacze nie jestem w stanie stwierdzić, co mi dolega. Codziennie wypluwam z gardła, chrząkając, spore ilości bardzo gęstej wydzieliny. Czasem pojawia się też kaszel, świszczy mi w gardle, gdy oddycham (wydycham). Czasem mam takie ataki, że gardło zarzuca mi wydzieliną i kaszlę w nieskonczoność. Wtedy świszczy najbardziej i mam uczucie zwężenia krtani. Nie mogę dosłownie złapać powietrza. Potem przechodzi. Co to może być? Trwa to już około roku czasu, najgorzej było latem.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam!

Postawienie jednoznacznego rozpoznania nie jest możliwe bez wizyty u lekarza. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, badanie lekarskie i badania dodatkowe. Opisane objawy mogą sugerować astmę oskrzelową. Jednak niezbędna jest większa ilość informacji, dokładne badanie ze szczególnym uwzględnieniem osłuchania płuc oraz badania czynnościowe, przede wszystkim spirometria. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty