Świszczący kaszel i brak tchu a astma

Wiele jest stron w internecie dotyczących astmy, ale z nich jednoznacze nie jestem w stanie stwierdzić, co mi dolega. Codziennie wypluwam z gardła, chrząkając, spore ilości bardzo gęstej wydzieliny. Czasem pojawia się też kaszel, świszczy mi w gardle, gdy oddycham (wydycham). Czasem mam takie ataki, że gardło zarzuca mi wydzieliną i kaszlę w nieskonczoność. Wtedy świszczy najbardziej i mam uczucie zwężenia krtani. Nie mogę dosłownie złapać powietrza. Potem przechodzi. Co to może być? Trwa to już około roku czasu, najgorzej było latem.

Witam!

Postawienie jednoznacznego rozpoznania nie jest możliwe bez wizyty u lekarza. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, badanie lekarskie i badania dodatkowe. Opisane objawy mogą sugerować astmę oskrzelową. Jednak niezbędna jest większa ilość informacji, dokładne badanie ze szczególnym uwzględnieniem osłuchania płuc oraz badania czynnościowe, przede wszystkim spirometria. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam