Bóle w tylnej części głowy, gdy jest wietrzna pogoda - czy to niepokojący objaw?

Jestem nastolatką. Od niedawna zauważyłam, że czasem mam lekkie bóle głowy w tylnej części, które zazwyczaj czuję np. wtedy, gdy wieje chłodny wiatr - zakładam kaptur i mi przechodzi. Po raz pierwszy poczułam coś takiego, gdy z chyba nie całkiem wysuszoną głową wyszłam na dwór. Co to może być? Strasznie się niepokoję, bo słyszałam jak mogą się zakończyć niektóre takie przypadki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zimne powietrze może predysponować do pojawiania się bólów głowy. Dlatego warto unikać narażenia na złe warunki atmosferyczne. Jeżeli ból głowy pojawia się tylko w takich okolicznościach, to myślę, że nie jest to objaw niepokojący.

Pojawienie się bólów głowy także w innych sytuacjach lub bólów głowy o bardzo dużym nasileniu z objawami towarzyszącymi (jak np. wymioty, zaburzenia widzenia) skłania do wizyty u lekarza - w pierwszej kolejności rodzinnego, a następnie w celu dalszej diagnostyki - neurologa.