Bóle wyrostka po leczeniu antybiotykiem

Witam moje dziecko wyszło we wtorek ze szpitala po ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego. Dziecko leżało 5 dni i było leczone antybiotykami. Jednak od wczoraj dziecko skarży się na pobolewanie wyrostka przy ucisku ale to lekki ból. Czy to może być znowu wyrostek? I dziecko ka wycieczkę w maju w gory i nie wiem czy mogę je puścić. Czy jest ryzyko ze wyrostek nawraca skoro nie był operowany?

Nie kazde zapalenie wyrostka robaczkowego wymaga doraznej operacji. Jednak konieczna jest regularna kontrola chirurgiczna. Jesli dolegliwosci nawracaja - nalezy liczyc sie z przeprowadzeniem zabiegu.
W tej sytuacji - skoro bole sie utrzymuja - nalezy przy najblizszej okazji skontaktowac sie z chirurgiem.