Bóle zęba, leczenie kanałowe i opuchnięcie twarzy

Witam. Wczoraj byłam u stomatologa z bolącym zębem (lewa górna czwórka). Ząb zaczął boleć w poniedziałek, ale już wczoraj zdecydowana większość twarzy była spuchnięta. Lekarz zdecydował o leczeniu kanałowym - założył mi lekarstwo i wyznaczył kolejną wizytę. I teraz tak - opuchlizna powoli schodzi, ale ząb nadal boli. Czy powinnam się tym martwić? Czy to jednak tak musi być, że dzień czy dwa będę odczuwać dyskomfort? Dodam, że w buzi co jakiś czas czuję taki dziwny posmak, jakby to lekarstwo.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

najlepiej byłoby leczyć zęba w gabinecie gdzie robi się to na jednej wizycie
jeśli jednak wykonano już u Pani opisane procedury - to podane objewy są normalne
proszę sie uzbroić w cierpliwość
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Proszę się nie martwić, opisane dolegliwości są prawidłowe. Proszę cierpliwie poczekać do wyznaczonej kolejnej wizyty, a w międzyczasie postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.