Bolesność zęba a opuchlizna twarzy

witam, mam pytanie wczoraj bolał mnie ząb, dziś rano wstałam spuchnięta, byłam u dentysty niby przeczyścił mi kanał bo miałam odsłonięty i zapchany i dostałam antybiotyk Cindamycin- mip 600, rzecz w tym że nie czuje żadnej poprawy a co najgorsze twarz spuchła mi bardziej. co mam robić rano udać się znów do niego??

Witam!
Antybiotyk osiąga szczyt działania po 48 godzinach,więc proszę uzbroić się w cierpliwość! Clindamycin to bardzo dobry preparat i na pewno przyniesie ulgę !!! Dodatkowo może Pani robić sobie zimne okłady na policzek ,ew.płukać usta np.Dentodeptem...
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

antybiotyk nie działa natychmiast - co do leczenia kanałowego to prowadzi się je zgodnie z obecnymi zasadami stomatologii na jednej wizycie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk