Bóle żołądka i brzucha, które pojawiają się kilka razy w roku

Witam, od 14 roku życia mam bóle żołądka i brzucha- takie przeszywające, kłucie , boli bardzo. Pojawia się to przynajmniej 2 razy do roku i trwa 3 dni, nie pomaga na to, ani ranitydyna, ani inhibitory pompy protonowej. Ból sam po 3 dniach przechodzi. Miałem robioną gaskostropię i niec nie wyszło tylko przepuklina otworu w przełyku, w wycinki wyszło barwienie w kierunku hapylorii pozytywne. Co to moze byc? jak nie wrzody , jak nie refluks, to co innego? mam 21 lat....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być zarówno związane z przepukliną rozworu przełykowego, zakażeniem H. pylori jak i wieloma innymi przyczynami. Jak najbardziej prawdopodobne jest także psychogenne podłoże dolegliwości. Sugeruję eradykację zakażenia H. pylori oraz dalsze postępowanie wg zaleceń specjalisty gastroenterologa.