Borelioza a antybiotyki

Dzień dobry, ostatnio miałam tę nieprzyjemność, że udało mi się złapać kleszcza. Zainteresowana tematyką boleriozy zaczęłam o niej czytać w internecie i w związku z tym pojawiło się w mojej głowie kilka pytań. Wiem, że jednym z pierwszych objawów boleriozy jest rumień, ale zastanawia mnie, czy rumień nigdy nie jest bolesny. Czy ból w miejscu gdzie wystąpił rumień może być podstawą do zdiagnozowania tej choroby? Jeszcze bardziej interesuje mnie leczenie boleriozy. Chciałabym dowiedzieć się, jakie antybiotyki są skuteczne przy boleriozie? Od czego uzależniona jest skuteczność zastosowanego leku i czy boleriozę da się wyleczyć jednym antybiotykiem? Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na odpowiedzi, gdyż obawiam się, że przy zaniedbaniu opisanego tematu, mogą wystąpić u mnie poważne problemy zdrowotne.
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Raczej nie boli. Borelia jako bakteria ma kilka postaci dlatego potrzeba kilku antybiotyków. Co innego na firmę ze ścianą komórkowa co innego na formę bez ściany a co innego na cysty. Proszę zerknąć na www.borelioza.org

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy