Bolesna zmiana pod skórą na karku

Od kilku lat na karku mam niewielką zmianę pod skórną. Mogę ją trochę przesuwać pod palcami. Kilka mniejszych mam na plecach, Lata temu dermatolog powiedział mi że mam skłonność do włokniaków i żeby to zostawić, 3 lata temu miałam usuwany gruczolakowłokniak z piersi ponieważ rósł. Ten na karku w ostatnim czasie powiększył się dość sporo a od kilku dni boli. Niepokoi mnie najbardziej ból tej zmiany. Czy w pierwszej kolejności powinnam udać sie do dermatologa czy szukać onkologa chirurga?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby określić odpowiedniego specjalisty proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić bardziej odpowiedniego specjalistę. Na podstawie samego opisu nie jest to możliwe.