Bolesne guzki na dłoniach

Zrobiły mi się dwa guzki na prawej dłoni. Jeden znajduje się pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym i jest lekko widoczny dopiero wtedy gdy ścisne do siebie oba te palce, a drugi znajduje się w z drugiej strony kciuka na samym dole od zewnętrznej strony. Dodam jeszcze że co jakiś czas mnie boli cała ta dłoń i jest to dość mocny ból. Co to może być? Jak to leczyć?

Odpowiadałem chyba już , że nie istnieje "jasnowidztwo" przez internet!!! Proszę koniecznie zgłosić się do chirurga!!! zż