Bolesne i obfite miesiączki u 44-latki

Witam, mam 44 lata i od roku mam bolesne i obfite miesiączki. A teraz spóźnia mi się okres, ale ciąże wykluczam. Łykam za to codziennie vit. D3. Czy to z jej powodu mogę mieć zaburzenia cyklu? Czy mam odstawić ją? Aha, rok temu poziom hormonów miałam w normie, jeden ginekolog wykluczył menopauzę, ale inny powiedział, że to menopauza ...Dziękuję i pozdrawiam,

Witam!

Po pierwsze witaminy nie wywołują zaburzeń cyklu i nawet według najnowszych badan wskazane jest branie witaminy D3. Okres może spóźnić się z wielu powodów , przeziębienie, gorączka, a nawet psychologiczne problemy. Proszę obserwować swój organizm choć 3 miesiące i dopiero wtedy wyciągać jakiekolwiek wnioski, a oprócz tego zrobić po tym czasie badania jakie zaleci pani ginekolog. Pozdrawiam