Bolesne miesiączki u 21-latki

Witam serdecznie. Mam bardzo bolesne miesiączki. Pierwszego dnia praktycznie nie jestem w stanie funkcjonować, nie pomagają mi nawet tabletki przeciwbólowe. Zastanawiam się nad tabletkami antykoncepcyjnymi ale nie jestem do końca przekonana przez ogrom skutków ubocznych jakie mogą wystąpić. Dodam, że mam 21 lat, miesiączka trwa 6 dni. Chcę zapytać czy istnieje jakiś inny sposób na poradzenie sobie z bólem miesiączkowym. Dziękuję bardzo, Pozdrawiam, Natalia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proponuję udać się do ginekologa, aby wykluczyć możliwe przyczyny bolesnego miesiączkowania ( może ich być wiele np endometrioza, torbiel jajnika itd.). Pozdrawiam