Leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi po operacji pęknięcia torbieli krwotocznej na jajniku

Dzień dobry. Jestem po operacji pęknięcia torbieli krwotocznej na jajniku. Wczoraj byłam na kontroli u ginekologa( minęło 2miesiace od operacji) i znów mam torbiel wiec zaczęłam leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi( microgynon 21) czy to normalne że kobieta czuje się nie najlepiej już po pierwszej dawce? Nudności, ból głowy, zle samopoczucie itd?( mam 21 lat) z góry dziękuję! Nie wiem po prostu czy brać to dalej czy iść do lekarza na konsultacje

Aleksander Ropielewski

Są to możłiwe i typowe objawy uboczne jakie moga wystąpić. Kwestia kontynuacji leczenia zależy od nasilenia objawów. Jeżeli są one nie do zaakceptowania to konieczna będzie zmiana sposobu leczenia.