Bolesność dziąsła po usunięciu zęba mądrości

Witam, 21 stycznia miałam usuwaną chirurgicznie dolną 8. Szwy ściągnieto mi tydzień później jednakże po powrocie do domu zauważyłam że koło siódemki jest jeszcze niezagojona dziura. Często płuczę zęby i dbam o ich higienę, jednak dziura do dnia dzisiejszego nadal jest. Dodatkowo odczuwam lekkie bóle siódemki i szóstki po stronie wyrwanego zęba (takie lekkie drętwienie). Czy jest to stan normalny i nie ma powodu do obaw? Z góry dziekuję za odpowiedż i pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam. Proponuję skonsultować ranę ze stomatologiem wykonującym zabieg.