Bolesność gardła a problemy z zatokami

od 2 lat boli mnie gardło.Laryngolog stwierdził że mam problemy z zatokami.że z nosa spływa mi wydielna i to podrażnia gardło.Zalecił tylko żeby nie pić napoi gazowanych i leki ,które po miesiącu nie pomogły.Jaki zwiąek jest pomiędzy bólem gardła a problemami z zatokami?jak się leczyć?czego unikać ?a co pomaga?pomocy?

Pij napoje gazowane jak lubisz. to jakieś żarty. lekarz niech się weźmie do roboty zgodnie ze sztuką lekarską. Wymazy z gardła,posiewy,antybiogramy itd. ABC medycyny.