Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ostre zapalenie zatok i zalecenia drenażu

Dzien dobry, stwierdzono u mnie ostre zapalenie zatok zdjecię z rtg potwierdziło, że zatoki są praktycznie całe zapchane płynem, otorbione, czuje jak wydzielina spływa po gardle ,oraz nie mam w pełni sprawnego gornych dróg oddechowych (nosa) są zatkane do tego jeszcze stwierdzony zostal kostniak w w zatokach czołowych zalecony został drenaż zatok czy to właściwy sposób ? Jak można to leczyć inaczej? Jaki jest koszt takiego zabiegu ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Wskazania do zabiegu leczenia zatok

Wiele osób musi zmagać się z przewlekłym zapaleniem zatok. Jak sobie radzić przy takim schorzeniu? Czy tabletki wystarczą? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do zabiegu leczenia zatok.

Kostniaka zostaw to nie problem. Zrób kilkanaście punkcji zatok szczękowych u prawdziwego laryngologa w poradni lub w oddziale. Pobierzcie popłuczyny z zatok do badania mikrobiologicznego z posiewem i antybiogramem. Podawajcie do zatok Aflegan, Depo Medrol, Gentamycynę. Ogólnie antybiotyk doustnie,zgodnie z wynikiem posiewu i antybiogramu. Czy ja muszę pisać elemantarz laryngologiczny od nowa?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy