Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Udrażnianie zatok: Pytania do specjalistów

Ostre zapalenie zatok i zalecenia drenażu

Dzien dobry, stwierdzono u mnie ostre zapalenie zatok zdjecię z rtg potwierdziło, że zatoki są praktycznie całe zapchane płynem, otorbione, czuje jak wydzielina spływa po gardle ,oraz nie mam w pełni sprawnego gornych dróg oddechowych (nosa) są zatkane... Dzien dobry, stwierdzono u mnie ostre zapalenie zatok zdjecię z rtg potwierdziło, że zatoki są praktycznie całe zapchane płynem, otorbione, czuje jak wydzielina spływa po gardle ,oraz nie mam w pełni sprawnego gornych dróg oddechowych (nosa) są zatkane do tego jeszcze stwierdzony zostal kostniak w w zatokach czołowych zalecony został drenaż zatok czy to właściwy sposób ? Jak można to leczyć inaczej? Jaki jest koszt takiego zabiegu ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Wypukłość w miejscu zatok czołowych

Witam. Na czole, w miejscu zatok czołowych, mam wypukłe czoło. Wydaje mi się, że taką mam kość(chociaż kiedyś tego nie miałem). Jednakże z lewej strony, wypukłość jest znacznie bardziej widoczna, co mnie bardzo irytuje. Co chwilę o tym myślę. Wygląda... Witam. Na czole, w miejscu zatok czołowych, mam wypukłe czoło. Wydaje mi się, że taką mam kość(chociaż kiedyś tego nie miałem). Jednakże z lewej strony, wypukłość jest znacznie bardziej widoczna, co mnie bardzo irytuje. Co chwilę o tym myślę. Wygląda to na prawdę fatalnie. Patrząc na profil mojej twarzy wygląda to jakbym miał "daszek". Jaka może być tego przyczyna, czy można to jakiś "zredukować", by było mniejsze? Chciałbym chociaż, by było to symetryczne, a nie z lewej strony bardziej wypukłe.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Częste bóle głowy i wynik rezonansu magnetycznego

mam 29 lat od 2 lat bardzo boli mnie glowa wczesniej miewalam czeste zapalenie zatok,w maju mialam zabieg udrażniania zatok przynosowych i prostowanie przegrody. mialy bule glowy ustapic . owszem bylo spokoju 2 miesiace i dalej glowa boli szczegulnie... mam 29 lat od 2 lat bardzo boli mnie glowa wczesniej miewalam czeste zapalenie zatok,w maju mialam zabieg udrażniania zatok przynosowych i prostowanie przegrody. mialy bule glowy ustapic . owszem bylo spokoju 2 miesiace i dalej glowa boli szczegulnie czolo i oczy gleboko.mialam robiony rezonans glowy.opis... pomiedzy rogami czolowymi komor bocznych drobna przestrzen plynowa ..niewielka jama przegrody przezroczystej. jak mam to rozumiec czy to zatoki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Udrożnienie zatok sitowych

w prawej 18 mm, w lewej 8 mm. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo - przewodowe drożne. Ograniczenia kostne zatok prawidłowe. Skrzywienie przegrody nosa na lewą stronę" Lekarz sam obejrzał wyniki i odczytał, że mam również problem... w prawej 18 mm, w lewej 8 mm. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo - przewodowe drożne. Ograniczenia kostne zatok prawidłowe. Skrzywienie przegrody nosa na lewą stronę" Lekarz sam obejrzał wyniki i odczytał, że mam również problem z zatokami sitowymi - są niedrożne. Dostałam kolejny antybiotyk - nie pomogło. Mam skierowanie na zabieg - zatoki sitowe/ podobno będzie poprawa i bardziej drożne zatoki.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Jak leczyć ciągle zatkany nos u 25-latki?

Witam, od wielu lat mam problemy z zatokami. Bardzo często dokucza mi zatkany nos - wtedy bardzo pomaga mi Otrivin. Udrażnia zatoki i mogę normalnie funkcjonować. Jednak wiem, że na dłużą metę nie jest to rozwiązanie i chciałam się... Witam, od wielu lat mam problemy z zatokami. Bardzo często dokucza mi zatkany nos - wtedy bardzo pomaga mi Otrivin. Udrażnia zatoki i mogę normalnie funkcjonować. Jednak wiem, że na dłużą metę nie jest to rozwiązanie i chciałam się zapytać jakie zabiegi są polecane na taki przypadek? Słyszałam o usuwaniu zmian błony śluzowej. Czy jest to skuteczne i długotrwałe czy istnieją inne zabiegi, które są rekomendowane przez lekarzy ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy zawroty głowy mogą być spowodowane stanem zatok?

W październiku miałam zabieg usunięcia małżowin i udrażniania zatok sitowych. Niestety, jeszcze podczas pobytu w szpitalu dostałam silnego kataru, więc rekonwalescencja była ciężka. Po zabiegu i infekcji, która zbyt późno była leczona antybiotykami i sterydami, miałam zawroty głowy... W październiku miałam zabieg usunięcia małżowin i udrażniania zatok sitowych. Niestety, jeszcze podczas pobytu w szpitalu dostałam silnego kataru, więc rekonwalescencja była ciężka. Po zabiegu i infekcji, która zbyt późno była leczona antybiotykami i sterydami, miałam zawroty głowy, zapchany nos, zwłaszcza rano, ogólnie złe samopoczucie. Tak jest do chwili obecnej. W wynikach tomografii, którą odebrałam kilka dni temu, napisano: zacieniona komórka sitowia tylnego z pogubieniem do 3,5 mam kostnych ścian zatoki - mogą odpowiadać przewlekłym stanom zapalnym. Polip wielkości 5x8 mm w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej. Polip wielkości 8x11 mm przy tylno środkowej ścianie lewej zatoki szczękowej, dyskretne (do 2 mm) zgrubienia błony śluzowej w zachyłku zębodołowym tej zatoki.Prawowypukle skrzywienie przegrody kostnej nosa. Czy jest to stan do zabiegu (nadmienie, że brałam 2 serie antybiotyków i 2 rodzaje sterydów i nic nie pomogło). Czy te zawroty głowy mogą być spowodowane stanem zatok?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy możliwe, że mam jakieś jeszcze zrosty?

Witam Jestem 19dni po zabiegu fess udrażnianie ujść zatok, prostowaniu przegrody i elektrokoagulacji małżowin dolnych. Po około półtora tygodnia od zabiegu przytkała mi się lewa dziurka od nosa byłem u lekarza zerwał zrost, jednak to nie udrożniło dziurki. Podczas... Witam Jestem 19dni po zabiegu fess udrażnianie ujść zatok, prostowaniu przegrody i elektrokoagulacji małżowin dolnych. Po około półtora tygodnia od zabiegu przytkała mi się lewa dziurka od nosa byłem u lekarza zerwał zrost, jednak to nie udrożniło dziurki. Podczas oczyszczania nosa czuję opór i słychać dźwięk tzw. trąbki. Byłem z tym u lekarza innego stwierdził że wszystko ok i nie chciał mnie do głosu dopuścić. Proszę o porady czy to normalne czy możliwe że mam jakieś jeszcze zrosty. Do kogo się udać. Dodam, że dbam o nos po zabiegu a mimo wszystko czuję jakby ciągniecie w lewej dziurce.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Sawicki
Dr n. med. Piotr Sawicki

Bóle karku, skroni, zatkany nos a zatoki

Witam mam bóle od grudnia tego roku było zimno i przewiało mnie. W skroniach i stylu za uszami ,odczucie jakby coś tam siedziało.Dwa miesiące temu zrobiłem przegrodę nosa bo była krzywa i to powodowało te bóle w skroniach przez 2... Witam mam bóle od grudnia tego roku było zimno i przewiało mnie. W skroniach i stylu za uszami ,odczucie jakby coś tam siedziało.Dwa miesiące temu zrobiłem przegrodę nosa bo była krzywa i to powodowało te bóle w skroniach przez 2 tygodnie było ok ,a teraz znowu mi się zatyka nos i ból w skroniach dostałem antybiotyki które niby miały pomóc udrożnieniu zatok ale ten ból w skroniach i za uszami od jakiego czasu boli mi kark pomagają mi kompresy gorące czy to morze być coś wspólnego
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Nawracające problemy z zatokami pomimo septoplastyki i konchoplastyki

Witam, Mam 29lat i 7 lat temu miałem septoplastyke i 4 lata temu konchoplastyke.Jednak b.często mam problem z zatokami i katarem. Minimum co roku zimą 2x problem z zatokami :/ nie licząc wiecznego kataru. Z tego co dowiedziałem się... Witam, Mam 29lat i 7 lat temu miałem septoplastyke i 4 lata temu konchoplastyke.Jednak b.często mam problem z zatokami i katarem. Minimum co roku zimą 2x problem z zatokami :/ nie licząc wiecznego kataru. Z tego co dowiedziałem się to septoplastyka nie za bardzo udała się lekarzowi który ją wykonywał. Czy można wykonać reoperacje aby poprawić drożność? Jakie są możliwe powikłania?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Silny ból głowy nachodzący na kark, nasila się przy schylaniu

Witam,od dwóch dni mam silny ból głowy nachodzący na kark,nasila się przy schylaniu.Tabletki nie pomagają.Należy zgłosić się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Czy po operacji septoplastyki, konchoplastyki i udrażniania zatok mogę przyjmować lek przeciwalergiczny Jovesto?

Czy po operacji septoplastyki, konchoplastyki i udrażniania zatok mogę przyjmować lek przeciwalergiczny Jovesto, który brałem jeszcze przed operacją? Operacja miała miejsce kilka dni temu, otrzymałem antybiotyk - Amoksiklav, cyclonamine i vitacon. Czy jovesto nie wejdzie w interackcję z tymi lekami lub nie wpłynie jakoś na proces gojenia?

Co powoduje kaszel od 12 lat?

Mam 48 lat i kaszle juz ponad 12 lat .Bylam diagnozowana w różnych kierunkach i nie można ustalić przyczyn kaszlu.Przyjmowalam leki doustne takie jak Asmenol przez pół roku ,różne wziwy i żadnej poprawy. Testy skórne wykazały niewielkie uczulenie na pleśń... Mam 48 lat i kaszle juz ponad 12 lat .Bylam diagnozowana w różnych kierunkach i nie można ustalić przyczyn kaszlu.Przyjmowalam leki doustne takie jak Asmenol przez pół roku ,różne wziwy i żadnej poprawy. Testy skórne wykazały niewielkie uczulenie na pleśń i roztocze.Bylam odczulania w związku z tym przez ponad des lata i bez efektu.Prowokacje donosowe ,bronchoskopia ,zabieg krzywej przegrody nosowej i udrażnianie lewej zatoki , bo był w niej stan zapslny nic to nie dało.Nie pale papierosów.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Czy czeka mnie endoskopowe udrażnianie zatok?

Dostałam taki wynik z tk zatok bez wzmocnienia kontrastowego: Drobne zgrubienia błony śluzowej podstawy prawej zatoki szczękowej do 4 mm. pozostałe zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie wąskie , drożne. Obraz ścian kostnych zatok niezmieniony. Pogrubienie/obrzęk małżowin... Dostałam taki wynik z tk zatok bez wzmocnienia kontrastowego: Drobne zgrubienia błony śluzowej podstawy prawej zatoki szczękowej do 4 mm. pozostałe zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie wąskie , drożne. Obraz ścian kostnych zatok niezmieniony. Pogrubienie/obrzęk małżowin nosowych, zwłaszcza prawych ze zwężeniem przewodów nosowych. Przegroda nosowa w linii pośrodkowej, bez istotnego skrzywienia. Mam pytanie czy przy takim wyniku czeka mnie endoskopowe udrażnianie zatok , czy leczenie zachowawcze ? Proszę o szybką odpowiedź. Kobieta lat 63
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Uciążliwy i nawracający problem z zatoki

Witam. Mam uciążliwy, nawracający problem z zatokami od dobrych paru lat. Mam usunięte 3 migdały, ogólnie niby mój stan zdrowia się poprawił ale zatoki... Często mnie bolą, kapie mi z nosa lub mam go zatkanego. Biorę Sinulan forte od 3... Witam. Mam uciążliwy, nawracający problem z zatokami od dobrych paru lat. Mam usunięte 3 migdały, ogólnie niby mój stan zdrowia się poprawił ale zatoki... Często mnie bolą, kapie mi z nosa lub mam go zatkanego. Biorę Sinulan forte od 3 dni ale coś nie pomaga. Co mogę jeszcze zrobić żeby pozbyć się mojego problemu raz na zawsze?? Proszę o szybką odpowiedź...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy ból głowy może mieć związek z niedoleczonymi zatokami?

Witam od tygodnia mam problem z zatokami. Na bolące zatoki lekarz przepisał mi amoksiklav i ibuprom zatoki. Wydzielina z nosa byla żółta i zielona potem zaczęła schodzić z zatok ropa. Po skończeniu tabletek nadal czuje ucisk przy nosie i w... Witam od tygodnia mam problem z zatokami. Na bolące zatoki lekarz przepisał mi amoksiklav i ibuprom zatoki. Wydzielina z nosa byla żółta i zielona potem zaczęła schodzić z zatok ropa. Po skończeniu tabletek nadal czuje ucisk przy nosie i w oczodołach. Wydzieliny żadnej nie ma nos nie jest zapchany. Żadnych innych objawów nie mam jedynie boli mnie głowa. Czy zatoki nie zostały wyleczone do końca a może to zapalenie opon mózgowych? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Zatkane uszy i nos przy problemach z zatokami

Mama problem z zatokami. Blokuje mi sie nos, zatykaja uszy. Wlasciwie nie moge niczego wysiakac, tylko wszytsko ciagne do gardla. Czesto uzywam Nasivinu - raz dziennie do jednej dziurki. Mialam zrobiona juz mukotomie malzowin dolnych, ale nie ma... Mama problem z zatokami. Blokuje mi sie nos, zatykaja uszy. Wlasciwie nie moge niczego wysiakac, tylko wszytsko ciagne do gardla. Czesto uzywam Nasivinu - raz dziennie do jednej dziurki. Mialam zrobiona juz mukotomie malzowin dolnych, ale nie ma efektu. Lekarz prowadzacy sugeruje septoplastyke i udraznianie ujsc zatok, ale mowi jednoczesnie, ze ten zabieg moze nie dac efektu. Nie rozumiem jego stanowiska. Leki tez nie pomagaja.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Brak objawów ponarkozowych

Brak objawów ponarkozowych Witam.23.10 mam zabieg czyszczenia zatoki. Jak mam wytłumaczyć lekarzom prowadzącym,że narkoman nie daję u mnie żadnych objawów ubocznych-żadnych mdłości,wymiotow,zwrotów głowy, ,poczucia osłabienia,kompletnie nic. Oburzona, po 10-15 minutach czuję się,jakbym wogóle nie miała żadnej narkozy. Tylko... Brak objawów ponarkozowych Witam.23.10 mam zabieg czyszczenia zatoki. Jak mam wytłumaczyć lekarzom prowadzącym,że narkoman nie daję u mnie żadnych objawów ubocznych-żadnych mdłości,wymiotow,zwrotów głowy, ,poczucia osłabienia,kompletnie nic. Oburzona, po 10-15 minutach czuję się,jakbym wogóle nie miała żadnej narkozy. Tylko jak mam wytłumaczyć lekarzowi,żeby nie traktował mnie przez ten czas jak osobę specjalnej troski. P.S.Miałam tak od zawsze,po prostu taki organizm
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Sycz
Lek. Zbigniew Sycz
Dr n. med. Szymon Bernas
Dr n. med. Szymon Bernas

Opis wyniku tomografii komputerowej zatoki szczękowej

Witam.Zadawalam już na forum pytania o lewą zatokę szczekowa,to mam nadzieję będzie ostatnie.Otóż na odebranym dziś opisie tomografii napisane jest tak:'"przeważająca cześć zatoki wypełniona jest masami miękkotkankowymi ,powietrzną pozostaje jedynie jej część gorno-przysrodkowa.Kompleksy ujsciowo-przewodowo obustronnie drozne". I co mam zrobić w takiej sytuacji z zatkana,nie do końca drozne zatoka?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Marcin Frączek
dr n. med. Marcin Frączek

Zatkany nos, trudności z oddychaniem i problem z zatokami

Witam mam następujący problem jak do tej pory nie rozwiązany mimo wielu wizyt u lekarzy, mianowicie prawdopodobnie mam jakis problem z zatokami jak również z oddychaniem ponieważ mam ciągle zatkany nos jedną dziurkę w ogólę ciężko mi się oddycha tak... Witam mam następujący problem jak do tej pory nie rozwiązany mimo wielu wizyt u lekarzy, mianowicie prawdopodobnie mam jakis problem z zatokami jak również z oddychaniem ponieważ mam ciągle zatkany nos jedną dziurkę w ogólę ciężko mi się oddycha tak jak bym miał duszności cały czas płukam zatoki specjalnymi srodkami ale to mi pomaga tylko na chwilę. Dodam ze brałem antybiotyki przepisane od pani Laryngolog ale to nie pomogło mam jakąś dziwną wydzielinę z nosa śluz z żółtymi plamami
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czyszczenie zatoki przez szczękę

Czyszczenie zatoki przez szczękę (Pytanie do chirurga szczekowego) Witam. Jak wygląda oczyszczanie lewej zatok szczekowej przez szczękę. Mam termin na 23.10 i strasznie się stresuje. Czy ktoś może mi podać więcej szczegolow jak sam zabieg wygląda
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Marcin Frączek
dr n. med. Marcin Frączek
Patronaty