Bolesność gardła u 18-latki

Dobry wieczór, piszę ponieważ mam problem z gardłem - od rana czuję ból gardła przy przełykaniu śliny, oraz mówieniu (czy szerszym otwieraniu ust) po LEWEJ stronie. Nie mogę również gryźć i ból się nasila oraz promieniuje w stronę ucha. Od rana biorę tabletki na ból gardła i niestety nie pomagają. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej konieczne jest zastosowanie antybiotyku. Powinna udać się Pani do lekarza, który po ocenie gardła stwierdzi, czy jest to infekcja bakteryjna, czy wirusowa i zaordynuje Pani odpowiednie leczenie. Proszę przy okazji płukać gardło 4 x dziennie np. Gargarinem rozpuszczonym w wodzie, ale z uwagi na nasilenie objawów sugerowałbym kontakt z lekarzem, który w razie potrzeby zaleci antybiotyk.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz