Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność głowy a praca siedząca

Dzień dobry. Pracuje na co dzień w nadleśnictwie w administracji, praca siedząca. Mam ciągłe bóle głowy, zarówno w części czołowej i tylnej, ból jest migrujący. Badana są wszystkie dobre. Zrobiłem rtg, opis " Wykazuje spłycenie lordozy szyjnej w dolnym odcinku, nieznaczne zwężenie przestrzenie m-kręgowej C6-C7, poza tym w normie rtg" Czy to coś poważnego? Czy da się to . Nie miałem żadnych dotychczas problemów ze zdrowiem, a teraz mam ból głowy,który jest uciążliwy na codzień. Dziękuje za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem różnego rodzaju bólu.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Badanie rtg jest jednak badaniem mało dokładnym. Uwidacznia tylko struktury kostne.
W celu dokładnej oceny stryktur kręgosłupa i tkanek miękkich wskazane jest wykonanie badania MRI

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy