Ucisk w głowie i drętwienie rąk a zmiany zwyrodnieniowe

Kiedy siedze lub leze od razu mam ucisk w glowie ktory zaczyna sie od szyi rownoczesnie potrafia zdretwiec mi rece i czuje ze sa slabsze. W nocy nie moge spac poniewaz podczas lezenia czuje ucisk w glowie i w szyi ktory przy zmienianiu pozycji promieniuje az do ledzwi...mam stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe w kregoslupie ledzwiowym i szyjnym ale czy takie objawy moga byc od tego ?

W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów i ucisku głowy niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.