Pieczenie głowy, problemy z koncentracją, otępienie, podwyższone ciśnienie i bezsenność a dyskopatia

Dzień dobry. Czy dyskopatia kręgosłupa może dawać takie objawy: -Pieczenie głowy od potylicy po oczy. -Uczucie nabrzmiałej, ciężkiej głowy. - Problemy z koncentracją, otępienie. - Podwyższone ciśnienie tętnicze - Wyczerpanie fizyczne - Bezsenność - Złe samopoczucie przez te objawy Dziękuję za odpowiedź.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.

Wiele z podanych objawów może wskazywać na fibromialgię lub depresję jako przyczynę dolegliwości.